Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Sportovní brýle

Cyklistické brýle: Brýle pro cyklistiku, MTB a silniční cyklistiku.


Vyberte si jednu z kategorií z nabídky sportovních brýlí:

Cyklistické brýle značek Adidas, Oakley, Uvex a další u HIBIKE

Cyklistické brýle mají hned dva důvody, proč je používat. Jsou nejen stylovým doplňkem, ale také nabízí při sportu optimální ochranu zraku. A to hned dvakrát: sportovní brýle pro cyklistiku Vás chrání proti větru, nečistotami, blátem a hmyzem a poskytují Vám také optimální UVA/UVB ochranu! UV záření nemůže být vnímáno lidským okem, proto je důležité se před ním chránit. Světelné záření poškozuje Vaše oči, může Vám způsobit zánět spojivek nebo zákal rohovky. Kromě ochrany před UV záření jsou důležité také skla (zorníky). Čím je tónování skel silnější, tím mémě propustí světla. Dražší cyklistické brýle jsou dokonce samozabarvovací, proto ušetříte výbavu několika modelů s různým tónováním. Na sluníčku Vám ztmavnou, ve stínu zase zesvětlí. Samozabarvovací se odborně nazývají „fotochromatické“ a díky technice, která se za tím skrývá, nejsou tyto brýle levné.

Cyklistické brýle s výměnnými skly

Ti, kteří nechtějí samozabarvovací brýle, mají možnost si pořídit brýle s výměnnými skly. Vybrat si rámeček, který se Vám líbí a k němu rozdílná tónovací skla, která se nechají rychle vyměnit. Většinou nabízí tyto systémy čirá, žlutá nebo tmavší zbarvená skla.

Kvalitní cyklistické brýle se nemlží a mají větrávání

Dobré brýle mají výhodu, že se nemlží nebo jsou dobře větrané. Není nic nepříjemnějšího, než když máte neustále zamlžené brýle. Brýle by měly být také odolné proti poškrábání a mít tvrzená skla. Dalším doplňkem může být polarizační filtr, který odráží světlo z lesklých ploch, což zvyšuje kontrast a ostrost světla. Stručně řečeno, některé z nejlepších modelů jsou plné technických vlastností. To znamená, že Vaše očekávání a požadavky v souvislosti s Vašimi novými brýlemi ovlivní i cenu.
Pro náročnější použití doporučujeme spíše Bike sjezdové brýle. Tyto brýle jsou pro Downhill (nebo motokros) nabízí větší ochranu pro MTB a MX jezdce. Dokonalá ochrana očí a vlastnosti jako je použití klasických trhaček nebo roll-off filmů pro jezdce, jako např. Downhill. Určitě Vám připomenou lyžařské sjezdové brýle. Velmi oblíbené jsou sjezdové brýle značek 100%, Oakley und Fox.

Kupte si výhodně cyklistické brýle. Vítěz testu Adidas Evil Eye Samozřejmě Vám nabízíme také v našem e-shopu veškeré příslušentsví a náhradní díly k brýlím, od výměnných skel po nosníky.

 
AJAX Loader Icon