Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky
Summer Sale up to 60% OFF 🌞 apparel, bicycle parts, accessories >
Huge BIKE SALE 🚲 up to 55% OFF >

Ráfky

Nakupujte ráfky na kolo online. Ráfky a příslušenství pro jízdní kola


Zvolte si jednu z kategorií ráfků:

Velký výběr MTB nebo silničních ráfků

Welche Felge zu Deinem Fahrrad passt und welche die richtige für Dich ist, hängt ganz klar vom Einsatzzweck ab und für welchen Typ Fahrrad Du die Felge kaufen möchtest. Hier gibt es große Unterschiede, die wir Dir hier kurz aufzeigen:

MTB ráfky jsou k dispozici ve 3 velikostech:

U silničních kol jsou ráfky 28“ s 622 mm průměrem ráfku. Náš výběr: Silniční ráfky

Historie ráfku

V minulosti byly ráfky převážně z oceli, později pak z nerezové oceli. Byly opravdu těžké a neměly dobrou stabilitu a pevnost. Později byla ocel nahrazena hliníkem a ten se používá do dneška.
Současné duté ráfky jsou vysoce kvalitní a vhodné pro náročné využití a osvědčily se jako stabilní a pevné. Potřebnou stabilitu dosáhnou výrobci díky rozdílným počtem děr v ráfku.

Barevné 26 ráfkyMTB ráfky mají např. 28 děr, 32 děr a 36 děr pro dráty. Také šířka ráfku ovlivňuje stabilitu zapleteného kola a tudíž off-road schopnosti na kole.

U silničních kol se obvykle používají V-ráfky. Silniční ráfky jsou úzké a nabízí zvláště aerodynamické výhody, což je pro závodní jezdce velmi důležité. Silniční ráfky mají menší počet drátů než MTB ráfky. Pro závodění se často používají carbonové ráfky, které mají ještě lepší aerodynamické výhody a jsou správnou volbou pro jezdce, kteří kladou velký význam na hmostnost.

 
AJAX Loader Icon