Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Komponenty

Bike parts online at HIBIKEHIBIKE - Váš e-shop na komponenty

Chcete si výhodně koupit komponenty pro Vaše kolo? To jste u nás správném místě, protože součástky jsou u nás všudypřítomné. Zde leží začátky firmy HIBIKE, kvalitní a široký sortiment součástek z nás udělal to, co jsme dnes: Váš obchod s cyklistickými komponenty všeho druhu! Objevte u nás ještě více...
Naše nabídka se stále rozšiřuje a proto máme pro každý druh kola nespočetné množství speciálního příslušentsví. Máte možnost našeho obrovského výběru značek jakož i z našich výhodných cen. Objednejte si pohodlně z domova a my Vám zašleme objednané zboží kamkoliv budete chtít! Ať už se jedná o malé náhradní díly, větší komponety, bez kterého kolo nejede, nebo jeden šroubek! Pokud jste nenašli ten správný díl, kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme.

Cyklistické součástky vyžadují pravidelnou kontrolu a údržbu

Řetěz rezaví a stárne, čepy jsou opotřebované? Je jedno jestli jde o silniční kolo, na kterém jezdíte po silnici nebo horské kolo, které musí vydržet různé terénní nerovnosti, správnou funkci cykl. dílů by jste neměli nikdy podceňovat!
Bezpečnost je na prvním místě, takže by jste měli dát Vašemu kolu nezbytnou péči!

  • Doporučujeme Vám pravidelnou prohlídku v cykloservisu.
  • Zejména odpružené vidlice a tlumiče vyžadují pravidelný servis!
  • Před každým výletem si můžete sami provést kontrolu. Náš cykloservis doporučuje....

Kontrola důležitých součástek Vašeho kola

Před každým výletem by jste si měli zkontrolovat Vaše kolo. Jen pár kroků Vám pomůže odhalit slabá místa a může Vás ochránit před nejhorším. Důležité součástky, které musí vždy fungovat, jsou brzdy, šrouby u řidítek a představce, hlavové složení a zapletená kola.

  • Brzdy: Je tlakový bod u obou brzd stejný? Jsou brzdové destičky a kotouče v pořádku? Uniká brzdová kapalina na spojích?
  • Hlavové složení: Má nějakou volnost? Točí se správně?
  • Řidítka: Jsou všechny šrouby dotažené? Můžete lehce točit řidítky? Pokud ano, utáhněte šrouby křížem se správním nářadím.
  • Zapletená kola: Máte správně nafouknutá kola? Jsou náboje a ráfky v pořádku? Všechny dráty správně napnuté?
  • Není životně důležité, ale účelné: Máte naolejovaný řetěz?

Díly a jejich umístění na kole, př.MTB Fully

Různé pozice a funkce jednotlivých součástek kola:

Aby kolo jelo: Pohon
Řetěz je poháněn klikami s převodníky. Pokud nemáte Singlespeed-kolo (bez převodů) používáte řazení, aby jste se někam dostali. V závislosti na okolnostech lehčí nebo těžší převody. S převodníky (vpředu) a kazetou (vzadu) máte k dispozici velké množství převodů. K pohonu patří:

Srdcem jízdního kola je rám.
Rám se skládá z horní a dolní rámové trubky, sedlové trubky, do které se zasouvá sedlovka a hlavové trubky pro hlavové složení. Na sedlovku se nasadí sedlo, které určuje Váš posed na kole. V případě celoodpruženého kola je vzadu ješte tlumič. V centru Vašeho kola jsou následující části:

Z čeho se skládají zapletená kola:
Důležitá jsou také funkční zaplatená kola. Pokud si chcete koupit celou sadu, skládá ze dvou kol (předního + zadního), Pokud si chcete smontovat zapletené kolo dle Vašeho přání, máte možnost si koupit díly jednotlivě, od náboje až po jednotlivé dráty. Zapletená kola jsou k dispozici v různých velikostech, od dětských 12 palcových až po velké 29 palcové, jako i rozdílné šírky ráfků, pro různé využití kola. Od extra úzkých pro silniční kola po extra široké pro horská kola. Zapletené kolo se skládá:

Přední část kola:
Vidlice, hlavové složení, představec a řidítka tvoří přední část jízdního kola. Změnou délky představce, jakož i výškou hlavového složení můžete ovlivnit posed na kole. Posed naznačuje něco o stylu jízdy. Na kole se dá jezdit „gestreckte“ oder eher „gestauchte Haltung“ auslegen. V principu je vzpřímený posed pro delší rekreační výlety a a položený posed pro sportovní nebo závodní jízdu, jedno jestli na silničním nebo horském kole. Přední části kola jsou:

 
AJAX Loader Icon