Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Sedlovky

Podsedlovky a droppery pro vaše kolo.


Zvolte jednu kategorii z nabídky sedlovek:

Jakou roli má pro Vás sedlovka?

Ačkoliv se to může zdát na první pohled zbytečné, když si vyměníte sedlovku, mohou V8s za49t bolet kolena nebo naopak bolesti zmizí. Sedlovky se liší v mnoho bodech, např. pro MTB cyklisty jsou teleskopické sedlovky (Vario), a flexibilní sedlovky jsou spíše pro silniční cyklisty. Především však slouží k účelu, aby jste optimálně seděli, díky nastavitelné výšce a sklonu. Hledáte novou sedlovku pro Vaše kolo, tak by jste měli vědět: Správný průměr, hlavu a také z jakého materiálu by měla být v závislosti na využití. Lehká sedlovka je zajímavá pro silniční cyklisty, kteří ocení nízkou hmotnost, zatímco odpružené sedlovky jsou spíše pro All-Mountain.

Jaké výhody Vám nabízí teleskopická nebo odpružená sedlovka?

Kdo rád jezdí při MTB-jízdách v těžkém terénu, rychle pozná jaké výhody nabízí nastavitelná sedlovka. Mountainbiker také občas „vstane ze sedla“, to znamená, že jede ve stoje a těžiště se posouvá dozadu. Při jízdě z kopce má větší kontrolu nad kolem. Určitě znáte nepříjemnou situaci, kdy se Vám zachytnou kaltoty za sedačku? Rock Shox Reverb, teleskopická sedlovka To je určitě nevýhoda, proto mnoho MTB jezdců před razantním sjezdem zastaví a posunou sedlo ručně dolů, aby měli více místa na nohy. Místo pro nohy je optimální, ale nedostatek je, že musíte přerušit Vaši jízdu. Na tohle řešení se čekalo a od té doby, co existují teleskopické sedlovky, jsou v této oblasti velmi oblíbené. Po stisknutí tlačítka se Vario sedlovka zasouvá nebo vysouvá. Je k dispozici s ovládáním z řidítek nebo tlačítkem pod sedlem. Nejznámějšími výrobci jsou Kind Shock a Rock Shox, kteří ovládly trh.

Nesmí být zaměňována s odpruženou sedlovkou. Ta nabízí také větší komfort, ale v dnešní době už není tak v módě. Odpružení je integrováno v sedlovce. Obě kategorie najdete zde:

Čeká na Vás velký výběr MTB a silničních sedlovek

Ten, kdo je spokojen s pevnou sedlovkou, tomu poslouží jednoduchá sedlovka bez většího luxusu. Ta se samozřejmě může lišit materiálem, povrchem a průměrem. Karbonové sedlovky jsou oblíbené svou nízkou hmotností. I když na otázku, zda karbon nebo hliník už dneska není takový rozdíl. Některé Alu-modely, jsou skoro tak lehké, jako ty karbonové. To Vám může poskytnout větší jistotu a stabilitu, pokud nepatříte k lekhým jezdcům. Rozhodněte se na základě použití sedlovky pro správný materiál, průměr a délku sedlovky, jestli s přímou upínací hlavou nebo lomenou pro správný sklon. Cyklistické sedlovky koupíte výhodně online

 
AJAX Loader Icon