Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Řidítka

Řídítka: Široký výběr pro všechny kategorie kol


Zvolte jednu z kategorií v obchodě řidítka a další:

Chcete si koupit nová řidítka: Na co by jste měli vědět?

Tak rozdílné jako jsou jízdní kola jsou i řidítka. Zatímco na většině kol jsou použita rovná řidítka, závodní kola jsou vybavena zaoblenými řidítky s různými Griff pozicemi. Na co si musím dávat pozor při výběru řidítek, aby byla pro mně pohodlná? Jak si mohu nastavit optimálně řídítka?

Nejdříve nusíte vědět, do jakého představce chcete namontavat řidítka. Představce se liší délkou (měřeno od středu řidítek k sloupku vidlice) a šírkou objímky pro řidítka. V současné době jsou nejběžnější standartní MTB řidítka s průměrem 31,8 mm, existují také starší, užší průměry jako 25,4 mm (MTB a Trekking), a průměry 25,8 mm a 26,0 mm (ty najdete jen u silničních kol). V posledních letech přibyly také řidítka s průměrem 35 mm, které nabízí zvláštní tuhost. Čím větší průměr, tím lepší ovladatelnost!

Najděte si správný tvar a šířku řidítek

Pokud už víte, jaká řidítka hledáte, jako další je důležitý tvar a šířka řidítek. To záleží na stylu Vaší jízdy. Čím jsou řidítka širší, tím máte větší stabilitu jízdy ve větších rychlostech. Nevýhodou je, že budete mít větší práci při řízení, což snižuje ovladatelnost jízdního kola. koupit řidítka Proto je vhodné namontovat široká řidítka na kratší představec, aby byla ovladatelnost řízení zachována, pokud to jde ke geometrii rámu, protože ne každý ohyb se hodí ke kombinaci řidítka/představec. Tak jede Cross Country jezdec s 800mm řidítky a 40mm představcem stejně špatně, jako Downhill jezdec s 600mm řidítky a 100mm představcem. Pokud si nejste jisti, stačí se orientovat v rozměrech, které udává výrobce. Často to vyhovuje a dám Vám představu o tom, jakým směrem jít, když chcete změnu. Stačí je vyzkoušet různé tvary a šířky řidítek a gripy. Rádi Vám poradíme!

MTB řidítka: Co je Kröpfung, Sweep a Rize?

Bei Mountainbike Lenkern fallen auch oft die Begriffe Kröpfung oder englisch Sweep und Rize, die zur Anpassung des Lenkers an persönliche Vorlieben dienen. Der Begriff Kröpfung beschreibt eine Biegung an sich und wird mit den englischen Begriffen Rize und (Back-)Sweep zwischen einer Kröpfung nach oben oder hinten differenziert. Mit dem Rize ist die Erhöhung der Lenkerenden gegenüber der Lenkerbasis gemeint. Ein höherer Rize bringt eine aufrechtere, entspanntere Sitzposition aber auch gleichzeitig weniger Lenkdruck auf dem Vorderrad, was sich aber mit einem aktiven Fahrstil kompensieren lässt. Die Kröpfung nach hinten, der Backsweep wird in Grad angegeben und soll sich der natürlichen Handhaltung anpassen. Desto stärker der Winkel, desto weniger müssen die Handgelenke angewinkelt werden, ein geringerer Winkel bringt ein direkteres Lenkverhalten.

Der Lenker am MTB wird versehen mit Griffen, die man je nach Maß passend wählt. Es gibt unterschiedliche Materialien der Griffe wie Kork oder Schaumgummi und für die Stabilisierung der Handgelenke auch in ergonomischer Form. Lenkerhörnchen (engl. Barends) sind eine Ergänzung zum Lenker. Entweder gehört man zu den Liebhabern der Hörnchen oder eben nicht.

Silniční řidítka: Reach und Drop

Co je Reach a Drop na silničních řidítkáchSilniční cyklisté to mají na první pohled jednodušší, protože řidítka by měla mít šírku Vašich ramen. Velikost řidítek se vztahuje na vzdálenost mezi středem řidítek a řadící páčky. Auch zu beachten ist der sog. Reach, was die Vorwölbung des Lenkers vom Basislenker zu den Schalthebeln beschreibt und der Drop. Mit dem Drop ist die Differenz zwischen dem Ober- und dem Unterlenker gemeint. Rennfahrer bevorzugen hier meistens einen längeren Reach und Drop, allerdings ergeben sich hier mit der Vorbaulänge und der Anzahl der Spacer viele Varianten, die Sitzposition nach individuellen Wünschen zu konfigurieren.

Silniční řidítka jsou barevně omotána omotávkou, což zaručuje přilnavost a po opotřebování se dá snadno obnovit. Nabízíme Vám také Aero-nástavce:

Materiály na řidítka

Řidítka se většinou vyrábí z karbonu a hliníku. Karbonová řidítka jsou lehká a tuhá, lépe filtruje nerovnosti při jízdě, ale jsou náchylná k poškození při pádu. Hliník je k zacházení jednodušší, ale ne nezničitelný.

 
AJAX Loader Icon