Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Pedály

Pedály s kliknutím a platformou pro MTB a silniční kola.


Vyberte si jednu z kategorií pedálů:

Nejlepší pedál pro Vaši potřebu!

Že bez pedálů kolo nejede nemusíme vysvětlovat. Záleží na tom, jaký druh pedálu chcete mít. Pedály můžeme rozdělit do 3 oblastí:

  • Kombinované pedály
  • MTB
  • Silniční

Začneme s kombinovanými pedály:

Klasické pedály jsou větsinou na městských, turistických nebo trekových kolech. Na tyto pedály můžete použít „normální“ nebo sportovní obuv. Varianta kombinovaného pedálu, jedna strana nášlapná, druhá plochá.
Další možností jsou kombinované pedály, kde je jedna strana nášlapná, druhá plochá. V závislosti na situaci a terénu můžete střídat tyto možnosti. Pro začátečníky je to dobrá možnost, jak si vyzkoušet i nášlapné pedály.
Pro nášlapnou stranu potřebujete samozřejmě vhodnou cyklistickou obuv, která má kurfy k nášlapnému pedálu. Více informací dole.

MTB pedály jsou buď nášlapné nebo platformové

Možnost 1: Nášlapné MTB pedály:
Jak to funguje? K upevnění (nacvaknutí) musíte šlápnout do pedálu a uslyšíte „Klik“. K vyšlápnutí, se Vám pedál otevře, když otočíte patu od kola. MTB nášlapné pedály, Shimano Na začátku si to musíte párkrát vyzkoušet, aby jste si zvykli, ale pak už to bude pro Vás hračka!

Nášlapný systém byl vyvinut pro MTB a nazývá se SPD systém (od Shimano).
Každý výrobce má jinou kombinaci pedálu a kufru, takže nejsou vždy kompatibilní. Proto při nákupu pedálu nazapomeňte na příslušné kufry, ty jsou vždy u pedálů!

Možnost 2: Platformové pedály
Platformový pedál, značky ReverseU MTB se používají také platformové pedály (MTB Flat Pedals). Používají se hlavně v oblastech: Freeride, Downhill, BMX,... nebo také Trailrider.Tyto pedály mají větší plochu a piny, které drží dobře nohu.
Také se sportovními botami budete mít dobrou přilnavost k pedálu. Nicméně ploché boty mají výhodu, že podrážka je vystlaná pro piny a nabízí optimální přilnavost. Výběr pro MTB:

Silniční pedály

Silniční pedály od Look

U silničních pedálů existuje pouze možnost nášlapných pedálů, ale liší se od MTB. Potřebujete jiné boty, s jiným systémem pro kufry nebo podložky. Na hladké podrážce jsou podložky upevněny 3 až 4 šrouby. Výběr silničních pedálů:

Cena pedálů se pohybuje mezi 15 Euro bis 150 Euro. Ctižádostivý jezdci, jak MTB tak silniční, dávají většinou přednost robustním ale přesto lehkým pedálům. Lehčí pedály jsou samozřejmě dražší. U platformových pedálů je zajímavá barva. Barevné pedály můžete kombinovat s barvou Vašeho kola. Teď je čas najít si vhodné pedály v našem e-shopu za výhodné ceny!

 
AJAX Loader Icon