Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Rukavice

Rukavice s dlouhými a krátkými prsty pro každého, nakupujte levně online!


Vyberte si jednu z kategorií rukavic:

Dobré rukavice, nejlepší je Váš vlastní test

Cyklistické rukavice jak pro MTB nebo silniční cyklisty patří do základního vybavení.
Proč jsou rukavice tak důležité? Je to jednoduché: Velká váha Vaší hmotnosti je při jízdě na rukou. Pokud nemáte správnou pozici rukou na řídítkách, brzy poznáte, kdy Vám prsty tuhnou a jsou necitlivé. To souvisí s nervovými vlákny, která vedou k brnění nebo znecitlivění dlaně. Také příliš velký tlak Vám může způsobit bolesti. To jsou důvody, proč v dnešní době dobré cyklistické rukavice mají různé výstelky a tím chrání nejcitlivější body na dlani, čímž se předchází bolesti. Příležitostní cyklista to samozřejmě hned nepozná, ale kdo jezdí pravidelně jistě tyto výhody ocení! Ženy jsou tím postiženy častěji, pokud jde o bolavé zápěstí nebo zkřehlé prsty, proto výrobci nabízí rozsáhlý sortiment dámských cyklistických rukavic . Rozdíly jsou nejen ve velikosti, ale také ve tvaru. To by měly být dostatečné důvody k tomu, aby jste nevybírali jen podle vkusu, ale důležité je, aby Vám dobře seděli a mohli jste jezdit bez bolestí. Recenze ve velkých cyklistických časopisech Vám mohou pomoci k výběru, ale rozhodnutí už záleží na Vás!

Cyklistické rukavice krátké nebo dlouhé

Cyklistické rukavice koupíte výhodně v našem e-shopu. MTB rukaviceZáleží na Vás jestli máte radši krátké rukavice nebo dlouhé. Důležité je také jejich využití. Kdo jezdí např. jako Downhill nebo Trail jezdec, ten se bude cítit pohodlně s lehkými dlouhoprstými rukavicemi i v létě. Nabízejí dobrou citlivost úchopu na řidítkách a hlavně brzdových páčkách. V případě pádu Vám samozřejmě ochrání prsty lépe než krátké rukavice.

Dotykové cyklistické rukavice jsou v dnešní době samozřejmostí, protože moderní navigace GPS, chytré telefony, tachometry jsou ovládány přes dotykový displej. Kdo používá tuto elektroniku, ten by to měl brát při nákupu rukavic jako možnost.

MTB nebo silniční jezdci mají rádi v létě i tu kratší variantu. Rukavice jsou vzdušné, lehké, prodyšné a s dobrými výstelkami. Dokonce existují rukavice se solární funkcí (Roeckl Solar). Nebo Hirzl Grippp rukavice do vody, které i když jsou promočené zajišťují dokonalou přilnavost k řidítkám. Jen sundavání u krátkých rukavic trochu obtížnější. Ale i v tomto případě přisli výrobci s nápadem. Pomoc k sundání krátkých rukavic: Na vnitřní straně prstů jsou poutka, která Vám pomůžou rukavice lépe sundat. Při sundavání dlouhých rukavic je samozřejmě jednodušší, zatáhnete rukavice u konečku prstu a rukavice se lehce sundají.

Teplé zimní rukavice na kolo

Teplé zimní rukavice nabízí víc než jen dlouhé rukavice. Chrání Vás proti chladu, vlhkosti a teplotám pod bodem mrazu. Při mrazu se prsty špatně prokrvují a proto rychle promrzají a jsou necitlivé! Zateplené zimní rukavice Vám nabízejí ještě více ochrany díky tepelné vložce a výstelce. Přesto dávejte pozor, aby nebyly až příliš tlusté! Silné rukavice mohou ovlivnit citlivost úchopu řidítek, brzd a řazení. Nové jsou 3-prsté cyklistické rukavice, které zajišťují ještě více tepla. Skvělé pro chladné zimní dny, i když si na ně musíte trochu zvyknout. U nás najdete také cyklistické palčáky.

 
AJAX Loader Icon