Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Helmy

nabídky helem HIBIKE


Vyberte si kategorii z nabídky helem:


Vaše nová cyklistická helma by měla být vhodná pro Váš sport

Proč nosit helmu při jízdě na kole a jaký typ helmy si mám vybrat? Cíl je jasný: helma Vám chrání hlavu před vážným zraněním v případě pádu. Kvalitní helma zvyšuje bezpečnost cyklisty! Na jedné straně by měla být lehká a pohodlná, na druhé straně Vám musí ochránit hlavu v případě pádu. Helma nezabrání nehodám, ale snižuje riziko vážného poranění hlavy.
Helma Vám musí vždy dobře sedět, nesmí Vás nikde tlačit. K dispozici jsou samozřejmě kromě univerzálních modelů také dámské a dětské cyklistické helmy. Potom je třeba se rozhodnout, jestli jezdíte na horském nebo trekingovém kole, tak je tendence k MTB přilbu. Downhill nebo MX jezdci by měli používat Fullface nebo motokrosovou helmu, aby byla zachována požadovaná bezpečnost. Pro závodní silniční cyklistiku je nejvhodnější lehká silniční helma s dobrým odvětráním.

Komfort & pohodlí při nošení helmy jsou velmi důležité

Pro cyklistické helmy je důležité: nesmí být volná, nikde Vás tlačit, musí dobře sedět. Nastavení velikosti helmy, příklad helmy iXS Trail RS EvoHelma by měla dobře sedět na čele, spáncích a zátylku bez tlačení. Pohodlí při nošení je nesmírně důležité, proto by měla být helma lehká a mít dobré odvětrání (zejména silniční helmy). Jedno při jakém sportu, pod helmou se potíte ještě víc.
Hlavně u dětí je velmi důležité, aby helma dobře seděla! Pohodlí při nošení dětské helmy je rozhodující v tom, jestli bude Vaše ratolest ráda jezdit na kole. Také proto jsou barevné, zdobené veselými motivy a vybavené přídavnými reflektory. Mají jednoduché zavírání, které děti zvládnou samy zapnout a jsou velmi lehké. Mimochodem: sporné téma povinnost helmy v Německu je již dlouho vystaveno diskusi. Povinnost nošení helmy zatím v Německu není, jen při závodech. Myslíme si, že ti kdo jezdí rádi na jakémkoli kole, by měli nosit přilbu. Nic není důležitějšího než Vaše zdraví! Všechny helmy musí plnit normu DIN EN 1078 a označené kontrolní značkou CE.

Máte rozbitou přilbu? Musíte si pořídit novou...

Pokud se Vám při pádu rozbila přilba nebo se dokonce rozlomila, musíte si koupit novou! Také Vám doporučujeme vyměnit i starší přilbu za novou, protože materiál může být už pórovitý a nezaručí Vám požadovanou bezpečnost. ADFC doporučuje vyměnit helmu po 3 až 5-ti letech. Nedoporučujeme Vám kupovat použitou helmu, protože nevíte jestli už nebyla poškozená. Doporučujeme Vám koupit helmu v akčních nabídkách nebo výprodejích, protože se pravidelně mění modely. Také recenze v cyklistických časopisech Vám muhou pomoci. Než si koupíte helmu, měli by jste jich vyzkoušet víc, aby jste věděli, která Vám sedí nejlépe. Helmy různých modelů, známých značek za výhodné ceny najdete u HIBIKE.

Tvrdá skořepina & Mikro skořepina

Kupte si helmu výhodně online. MTB helma u HIBIKEV dnešní době jsou helmy pouze ve dvou variantách: tvrdá skořepina: se skládá z pěny, potažené tvrdým plastem, proto je trochu těžší. Tyto helmy jsou vhodnější pro sjezdy v terénu. Mikroskořepina: tyto helmy jsou v dnešní době nejprodávanější. Helma je lehká, má dobré odvětání a tenký plastový povlak. Takové cyklistické helmy váží obvykle méně než 500g.

 
AJAX Loader Icon