Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Cyklistická obuv

Cyklistická obuv: obuv na kolo, MTB a silniční kolo


Vyberte si kategorii z nabídky cyklistické obuvi:

Velký výběr obuvi pro MTB i silniční cyklistiku

Silniční cyklista potřebuje tretry s tuhou podrážkou. Cyklista na horském kole má k výběru více možností. Jaký druh MTB obuvi si zvolíte, záleží na použití a vašich preferencích. Někteří freerider radši používají tretry s nášlapem (bota se zaklapne do pedálu), pro větší podporu a účinnost šlapání v každém terénu, jiní se cítí nejistě a omezeni ve svých pohybech. Zde je pár detailů, které by Vám mohly pomoci k výběru a koupi Vašich bot:

Mám si koupit boty s nášlapem nebo ne?

Používáte nášlapné boty, které Vám nabízí pevné spojení s Vaším kolem, nebo máte raději ploché MTB boty? Podrážka nášlapné MTB boty pro nášlapné pedály (Clipless) velký výběr uHIBIKEVolné, ležérní boty mají měkkčí podrážku a nabízí dobrou přilnavost k pinům na platformových pedálech. Ty jsou u All-Mountain, Downhill a Freerid jezdců velmi oblíbené a vypadají pohodlně. Některé MTB-boty mají záslepku, která se buď dá sundat a nebo zůstane na botě. Díky tomu máte větší přilnavost k pedálu.

Rozdíly k silničním tretrám

Rozdíl mezi MTB a silniční tretrou je založen na různých tvarech pedálu pro horské nebo silniční cyklisty. Podrážka silniční tretry se 3-děrovým systémem a hladkou podrážkou. Velký výběr u HIBIKEUž na první pohled poznáte rozdíl v podrážce. MTB obuv nabízí větší vzorek v podrážce, aby jste mohli chodit pohodlně v jakémkoliv terénu. U silničních treter je viditelná plochá podrážka a zámek je našroubován s 3-děrovým systémem, zatímco u MTB obuvi je 4-děrový systém.

Tuhá podrážka pro optimální přenos sil z nohou do pedálů

Díky Clicks systému jedete rychleji, déle a jste méně unaveni. Tady věnujte pozornost na velmi tuhou podrážku, která podporuje přenos výkonu. Pro MTB nebo silniční Race-boty je tuhost podrážky jeden z důležitých důvodů ke koupi, ale to se pro nezkušené často jeví jako nepohodlné. Naopak měkčí All-Mountain boty jsou pohodlné.

Tvar cyklistické obuvi

Jedno jaké boty budete kupovat, pro všechny platí: Dávejte pozor aby Vám bota dobře seděla a nikde Vás netlačila. Jinak budete mít otlačeniny a puchýře a Váš výlet bude pro Vás utrpením.
Přineste si už ke zkoušení ponožky), které budte nosit na výlety. Boty si nezkoušejte hned po ránu ani večer, ale spíše přes den, kdy jsou Vaše chodidla po určité zátěži. Samozřejmě, že víme, že všechno není přes den tak jednoduché naplánovat ;-) chceme Vám jen poradit.

Proč si mám koupit také návleky na boty?

Návleky na cyklistické boty by Vám neměly chybět, zvláště kdy rána začínají být chladnější a prší, zachovají Vaše nohy v teple a suchu. Neonové návleky pro lepší viditelnost, proti větru nebo zimě, velký výběr u HIBIKENezaberou moc místa ve skříny a pro přechodné období jsou velmi praktické. Existují různé druhy návleků, jedny jsou voděodolné, jiné proti větru. Momentálně jsou v trendu neonové návleky, které Vám zajistí (hlavně v silničním provozu) dobrou viditelnost v brzkých ranních hodinách ale i za soumraku.
Pro výběr návleků je důležitý tvar Vašich cyklistických bot. Je jasné, že pokud máte šiřší MTB boty, nemůžete si koupitúzké návleky na silniční tretry. V popisu výrobku najdete informace o tvaru a velikosti návleku.

Náhradní díly k botám

A nakonec ještě upozornění, že máme pro Vás také náhradní díly k botám. Je jedno jestli máte levnější nebo dražší boty, přezka se Vám občas rozbije. Nebo potřebujete individuální stélku do Vašich bot? Náhradní přezky nebo stélky najdete v naší nabídce s náhradními díly. Pokud jste nenašli, to co hledáte, obraťte se na nás, rádi Vám poradíme.

 
AJAX Loader Icon