Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Horská kola celoodpružená

Full suspension mountain bikes in the online store - Specialized, Trek, Orbea, Santa Cruz and many more buy online

Koupit si horské kolo – teď už zbývá jen otázka: MTB celoodpružené nebo pevné?

Odpověď na otázku MTB pevné nebo celoodpružené najdete zde: MTB celoodpružené nabízí více pohodlí, bezpečnost a přilnavost k terénu! To jsou ty hlavní výhody celoodpružených horských kol.

Fully od 100mm zdvihu
Zdvih slouží pouze pro orientaci, jaké využití s kolem zamýšlíte. XC-Fullys, ty jsou se zdvihem min 100mm (menší odpružení), All Mountain kola, Trail až po Enduros. Kola jsou rozdělena podle velikostí ráfků:

  • 26 palců
  • 27,5 (650B)
  • 29 palců

Fully s vyšším zdvihem až 200mm
Čím větší zdvih, tím lepší sjezd. Limit nastavení je pro Downhill cca 200mm zdvih, těsně pod tím jsou Freerider. Tyto dva druhy jízdních kol najdete zde:

  • Downhillbikes

Vybavení kol je v různých cenových relacích. Velmi rychle Vás kolo může stát kolem 2.000 EUR a nebo také až 3.000 EUR. Nejen díly a komponenty, ale také materiál rámu mám velký vliv na jeho cenu. Horské kolo celoodpružené z karbonu je lehčí, ale samozřejmě dražší než hliníkové.

Původ celoodpružených kol?

Celoodpružené MTB kolo

Dost pevných rámů a vidlic, na počátku 90.let dochází v USA k masivnímu rozvoji nových modelů horských kol a sice celoodpružené. Nejen že je odpružení vpředu, tlumení musí být také vzadu. O té doby nastal velký pokrok, ale na začátku je hodně konceptů na zadní konstrukci - jako s jedním kloubem bez vícekloubové podpory, "opravdový" vícekloubový navržený Horstem Leitner a různé jiné kontegrované odpružení s otočným bodem (VPP) nebo DW-Link - které jsou známy už mnoho let. Spolu s tlumící technikou jsou pořád zlepšovány, nabízí nejnovější celoodpružená kola, v závislosti stylu jízdy na horském kole, velkou absorpční schopnost(možnost) nebo pro pohon, hnací zadní pohon.

U HIBIKE si koupíte snadno Vaše nové horské celoodružené kolo

Výběr těchto kol je obrovský, od klasických MTB celoodružených ve velikostech 26 palců nebo 29 palců, jakož i nové rozměry 27,5 (650B) po Fat bike Fully. Objednáte-li si kolo online, ptáte se samy sebe „jak musím nastavit moje MTB celoodružené kolo?“. Touto problematikou se zabývají také výrobci a nastavení tlumiče musí být přizpůsobené uživateli, jako např. Autosag od Specialized nebo uživatelská kalkulačka firmy Trek pro optimální nastavení Vaší hmotnosti a výšky. Náš sortiment je rozdělen do různých kategorií a nabízíme Vám perfektní kolo pro každou disciplínu. Podívejte se, a najděte si Vaše nové kolo.

 
AJAX Loader Icon