výhodná doprava do ČR
25 let
Přes 100.000 výrobků
prodejna o velikosti 1.000m² v Kronbergu
Nav
Nav
 
Logo
Cart
Lieferung nach: CZ

Log out
Order status
Delivery time of about 6-9 working days (bikes 10-12 working days)    more info >

Horská kola celoodpružená

Vyberte si kategorii z naší nabídky celoodpružených kol:

MET
NEW: Santa Cruz 5010
The all new 5010 is here! A new geometry, 27,5" wheels and completly revised Lower-Link rear end makes the 5010 a real multitalent. With its 140 mm of travel at the front and 130 mm of travel at the rear the 5010 is perfect for tours and still can manage rought stuff. So what are you waiting for?
5.286,38 €

Koupit si horské kolo – teď už zbývá jen otázka: MTB celoodpružené nebo pevné?

Odpověď na otázku MTB pevné nebo celoodpružené najdete zde: MTB celoodpružené nabízí více pohodlí, bezpečnost a přilnavost k terénu! To jsou ty hlavní výhody celoodpružených horských kol.

Fully od 100mm zdvihu
Zdvih slouží pouze pro orientaci, jaké využití s kolem zamýšlíte. XC-Fullys, ty jsou se zdvihem min 100mm (menší odpružení), All Mountain kola, Trail až po Enduros. Kola jsou rozdělena podle velikostí ráfků:

Fully s vyšším zdvihem až 200mm
Čím větší zdvih, tím lepší sjezd. Limit nastavení je pro Downhill cca 200mm zdvih, těsně pod tím jsou Freerider. Tyto dva druhy jízdních kol najdete zde:

Vybavení kol je v různých cenových relacích. Velmi rychle Vás kolo může stát kolem 2.000 EUR a nebo také až 3.000 EUR. Nejen díly a komponenty, ale také materiál rámu mám velký vliv na jeho cenu. Horské kolo celoodpružené z karbonu je lehčí, ale samozřejmě dražší než hliníkové.

Původ celoodpružených kol?

Celoodpružené MTB kolo

Dost pevných rámů a vidlic, na počátku 90.let dochází v USA k masivnímu rozvoji nových modelů horských kol a sice celoodpružené. Nejen že je odpružení vpředu, tlumení musí být také vzadu. O té doby nastal velký pokrok, ale na začátku je hodně konceptů na zadní konstrukci - jako s jedním kloubem bez vícekloubové podpory, "opravdový" vícekloubový navržený Horstem Leitner a různé jiné kontegrované odpružení s otočným bodem (VPP) nebo DW-Link - které jsou známy už mnoho let. Spolu s tlumící technikou jsou pořád zlepšovány, nabízí nejnovější celoodpružená kola, v závislosti stylu jízdy na horském kole, velkou absorpční schopnost(možnost) nebo pro pohon, hnací zadní pohon.

U HIBIKE si koupíte snadno Vaše nové horské celoodružené kolo

Výběr těchto kol je obrovský, od klasických MTB celoodružených ve velikostech 26 palců nebo 29 palců, jakož i nové rozměry 27,5 (650B) po Fat bike Fully. Objednáte-li si kolo online, ptáte se samy sebe „jak musím nastavit moje MTB celoodružené kolo?“. Touto problematikou se zabývají také výrobci a nastavení tlumiče musí být přizpůsobené uživateli, jako např. Autosag od Specialized nebo uživatelská kalkulačka firmy Trek pro optimální nastavení Vaší hmotnosti a výšky. Náš sortiment je rozdělen do různých kategorií a nabízíme Vám perfektní kolo pro každou disciplínu. Podívejte se, a najděte si Vaše nové kolo.

 
AJAX Loader Icon