Logo
Doprava do: CZ

Přihlásit se
Stav objednávky

Světla na kolo

Zvolte si jednu z kategorií nabídky světel na kola & svítilen:

Kupte si StVZO schválená světla na kolo

Kdo je účastníkem silničního provozu musí dodržovat pravidla silničního provozu v dané zemi (např. v Německu pravidlo StVZO § 67). Zde je napsáno, jaké osvětlení je povinné pro cyklisty. Kdo nedodržuje pravidla silničního provozu musí počítat s pokutou. Osvětlení je pro bezpečnost cyklisty stejně důležité jako helma. Všechna světla jsou testována StvZO a mají certifikaci Kraftfahrt-Bundesamt označenou písmenem K. V silničním provozu je nejrozšířenější dynamo. Zde musí cyklista pilně šlapat, aby došlo k napájení dynama. Naopak výhodou jsou dobíjecí světla nebo světla s bateriemi, které také svítí i když nejdete. Jedním z důvodů, proč dynamo odpadává jsou dobíjecí světla nebo světla s výměnnými bateriemi. Do roku 2013 bylo dynamo povinné v silničním provozu. Pro přední a zadní světla je nyní stanoveno, že buď může být použito dynamo (min. 3 W výkonnost, 6 V napětí) nebo výměnné nebo dobíjecí baterie k kontinuálnímu svícení.(s 6 V napětím). Cyklista si tedy může vybrat. Předpisy pro silniční kola (do 11 kg) jsou trochu volnější a liší se od obecných předpisů.

Světla na kolo koupíte výhodně online

V našem obchodě najdete jak schválená StVZO cyklistická světla tak i neschválená, která jsou pro Vaše sportovní večerní výlety v lese nebo na poli. Proto věnujte pozornost popisu výrobku. Jaké výhody Vám přináší stále oblíbenější dobíjecí světla a světla s výměnnými bateriemi? Především je můžete rychle připevnit a odepnout. Většinou s držákem na řidítkách a nezapomeňte si ho dobít. Pokud se dá nastavit intenzita svícení, máte možnost dojet i za šera s nižším svícením delší dobu. V nás v obchodě s cyklistickými světly si můžete koupit světla všech známých značek jako jsou Sigma Sport, Busch & Müller, Exposure Lights, Hope, Lezyne, Lupine nebo Blackburn. Zde se točí vše kolem luxů a lumenů, Li-Ion baterií, rozdělení svítivosti, LED diod, hmotnosti světel a dobou svícení. Moderní dobíjecí LED-světla Vás mohou svítit bez problémů více než 10 hodin.

LED světla, světla na helmu & zadní světla ve velkém výběru za výhodné ceny

Než si koupíte světlo, měli by jste si rozmyslet, jestli chcete být vidět (v silničním provozu), nebo chcete lépe vidět. Kolik by mělo světlo stát? Sady světel (sady osvětlení) jsou většinou levnější než jednotlivá světla. Jaké upevnění potřebuji? Hledám přední světlo s upevněním na řidítka nebo radši k připevnění na helmu? Kolik LED diod, kolik lumenů by mělo mít? Musím mít v silničním provozu zadní světlo, blikačku a reflektory (známé jako kočičí oči) na pedálech nebo drátech? Dynamo nebo nabíjecí batterie / světla pro dobíjení jsou malá a lehká, takž je snadno dáte do batohu – v případě, že výlet bude delší. V dnešní době jsou těla světla voděodolná. Pokud se Vám něco rozbije nebo ztratí, potřebujete nový konektor, žárovku, náhradní kabel nebo novou nabíječku pro Vaše světlo, vše najdete u HIBIKE v příslušenství k osvětlení online. Náš tip: Oblíbená jsou malá LED světla v silikonových pouzdrech značky Knog Frog, která můžete připnout na triko, batoh nebo helmu. Objevte zde vše na téma osvětlení na kole. Čeká na Vás široký výběr značek za příznivé ceny!

Zu diesem Thema findest Du Beiträge im Hibike Blog Tip:Lukas vysvětluje v našem HIBIKE-blogu vše na téma osvětlení, podívejte se! (pouze v němčině)

 
AJAX Loader Icon